Başhekim
Hasta ve yakınlarının memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak amacıyla zamanın......
BU TEST NEREDE YAPILIYOR..?
...

SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI İLANI
...

Evde Sağlık Hizmetleri Yönetim Sistemi
Evde Sağlık Hizmetleri Yönetim Sistemi
    Birimlerimiz Â» Evde Sağlık Hizmeti Â» 
 •  Evde Bakım Hizmetleri
 • İshakoğlu ÇAYELİ DEVLET HASTANESİ EVDE BAKIM HİZMETLERİ

   

  İshakoğlu ÇAYELİ DEVLET HASTANESİ EVDE BAKIM HİZMETLERİ

  2011  Yılından itibaren Çayeli halkına hizmet veren İshakoğlu Çayeli Devlet hastanesi Evde bakım hizmetleri 1 Doktor, 2 hemşire , 1 Şoför ve 1 sekreter ile hastalara  evinde ve aile ortamında hizmet vermektedir.

  EVDE BAKIM NEDİR

  Evde bakım hizmeti yatağa, tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade, tanısı konmuş hastanın düzenlenmiş olan, tedavisinin takibi uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

  AMAÇ

  Tedavinin Takibi

  Tahliller

  Heyet Raporunun yenilenmesi

  Sosyal ve psikoloji destek verilmesi

   

  KİMLER FAYADALANABİLİR

   

  Evde bakım Hizmetlerinden, kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olan, özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatak hastaları.(ÖRNK:Alzheimer, demans, felç gibi ) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan herhangi bir sağlık kurulusuna gidebilecek durumda olan hastalar evde bakım hizmetlerinden yararlanamamaktadır.

   

  NASIL BAŞVURULABİLİR

   

  Hastanemiz 532 00 33 numaralı telefonu arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Çayeli devlet hastanesi Evde Bakım Hizmetleri sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi aile hekimi tarafından yapılmaktadır. İshakoğlu Çayeli devlet hastanesinde servislerde yatıp taburcu olan hastaların evde devam eden tedavilerinin devamında,yine farklı Devlet Hastanelerinin servislerinde yatıp taburcu olan hastaların devam eden tedavilerinde,servise yatıran doktorların evde bakım evraklarını doldurup yönlendirmesiyle tedavilerine devam edilip bitirilir.Tedavilerinin bitmesiyle tekrar kendi aile hekimlerinin evde bakım hastaları olurlar.Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetiklerinin yapılması sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme, heyet raporların yenilenmesi,hastalarımıza ihtiyaçlarına yönelik eğitim vermek Evde Bakım Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. Acil durumlarda lütfen 112 acil servise başvurunuz.

   

   

  ÇALIŞMALARIMIZ

   

  Çayeli Devlet Hastanesi bugüne kadar toplamda 147 hastaya hizmet vermiştir.B147 hastanın 87 tanesi aktif olup 60 tanesi hizmetleri sonlandırılmıştır. En son Kasım ayı aktivitemiz, 17 aktif hastamız, 9 yeni hastamız ve toplamda 28 ziyaretimiz ile halkımıza hizmet sunmaktayız.

   

   

            Sağlığınız bizim için önemlidir

  T.C. Sağlık Bakanlığı İshakoğlu Çayeli Devlet Hastanesi
  Adres : S. Sabit Ishakoglu Cad. ÇAYELI Tel : 0464 532 50 63 Faks : 0464 532 50 96 Akgün Yazilim